آسیانیوز

نسخه آزمایشی

سیاسی

تکذیب «سقوط» گیلان/فرمانده نیروی انتظامی گفته بود در یک قدمی سقوط هستیم!+عکس

زمان انتشار :
شنبه، 2 مهر 1401-17:4

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
213

یک رسانه محلی در استان گیلان انتشار اظهاراتی به نقل از فرمانده نیروی انتظامی این استان درباره نزدیک بودن سقوط نیروهای انتظامی و پیروزی معترضان را تکذیب کرد.

اعتراضات سراسری

به گزارش آسیانیوز، یک رسانه محلی در استان گیلان انتشار اظهاراتی به نقل از فرمانده نیروی انتظامی این استان درباره نزدیک بودن «سقوط» نیروهای انتظامی و «پیروزی» معترضان را تکذیب کرد.

وب‌سایت گیل‌خبر روز شنبه دوم مهر نوشت: «این رسانه هیچ‌گونه مصاحبه‌ای طی چند ماه گذشته با فرماندهی انتظامی گیلان نداشته» و این گفت‌وگو «توسط برخی از افراد ساخته شده» است.

اما، بر اساس آن چه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، عزیزالله ملکی فرمانده نیروی انتظامی اعتراضات سراسری گیلان  در یک گفت‌وگو با سایت گیل‌خبر درباره اعتراضات گفته است: «چند شب است در یک قدمی سقوط هستیم» و «اگر از استان‌های همجوار نیروهای کمکی اعزام نمی‌شد اغتشاشگران پیروز میدان بودند.»


ملکی در این گفت‌وگو که گفته می‌شود پس از مدتی از وب‌سایت گیل‌خبر حذف شده، به وجود «اختلاف‌هایی در بین فرماندهان و نیروهای ناجا در زمینه مقابله با معترضان» اشاره کرده و می‌گوید که «اکثر بازداشت‌شدگان دهه هشتادی هستند».

همچنین فرمانده نیروی انتظامی گیلان روز شنبه گفت در اعتراضات هفته گذشته این استان ۷۳۹ نفر در سطح استان بازداشت شدند.

او در یک نشست خبری افزود که از این تعداد ۶۰ نفر زن هستند که «طی این سه روز دستگیر شده‌اند».

ملکی در این جا نیز تایید کرد که «اکثر افراد دستگیرشده دارای سنین پایینی هستند» و نیروی انتظامی برای سرکوب اعتراضات از «بسیج و سپاه و نیز قوه قضاییه» کمک گرفت.

با این حال، به گفته او در جریان اعتراضات ۱۰۴ نفر از نیروهای انتظامی در گیلان مجروح شدند و «تعدادی از خودروها و موتورهای ماموران نیروی انتظامی، یک آمبولانس، یک اتوبوس سازمان انتقال خون» به آتش کشیده شد./

0 دیدگاه1683 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد