آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

دستگاه قضا به تمام مسائل مهم کشور ورود کند/نگاه جدی به آب استان یزد

زمان انتشار :
جمعه، 11 شهریور 1401-20:20

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - امام جمعه یزد با اشاره به اینکه برخی امور در کشور از جمله امر به معروف و نهی از منکر متولی ندارد، گفت: دستگاه قضا باید به تمام مسائل مهم کشور ورود کند

رسانه جدید
آسیانیوز / یزد ؛ آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار مردمی رئیس قوه قضائیه در سفر به استان یزد با اشاره به روایتی از امام معصوم(ع) اظهار داشت: همه ما در برابر مردم مسئولیت های سنگینی داریم که باید به آن عمل کنیم.
وی عنوان کرد: برخی برنامه ها و امور در کشور ما متولی ندارد که از جمله آنها می توان به مسئله امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و رسیدگی به این امور با در نظر گرفتن یک جایگاه امکان پذیر است.
ناصری تصریح کرد: قرآن این جایگاه را مشخص کرده و در کشور ما قانون اساسی نیز به آن اشاره کرده و امام راحل نیز به این مسئله تاکید داشتند اما متاسفانه از آن غفلت شده است.
امام جمعه یزد تاکید کرد: در شرایط امروز جامعه، این موضوع بسیار ضرورت دارد و با توجه به اینکه پایه و اساس حکومت در امر قضا است، دستگاه قضایی باید برای این موضوع چاره اندیشی کند.
وی اظهار داشت: دستگاه قضایی امروز باید به میدان بیاید و با توجه به اینکه در کشور اسلامی همه حرکت ها باید بر اساس شرع باشد، باید به تحقق این مهم رسیدگی کند.
ناصری بیان کرد: تشکیلات قضایی در نظام جمهوری اسلامی یک تشکیلات اساسی و بنیادین است بنابراین معتقدم که دستگاه قضا باید در همه امور اساسی کشور حضور داشته باشد.
امام جمعه یزد تصریح کرد: ورود دستگاه قضایی به برخی امور از سالهای قبل تاکنون قابل تقدیر است و تشکیلات قضا اکنون باید در همه امور هم حضور و هم کارشناس داشته باشد.
ناصری ادامه داد: دستگاه قضا اکنون نیز باید در مسائل مالیاتی و بسیاری موارد دیگر که دغدغه مردم است، ورود کند یا کم کاری ادارات را مدنظر قرار دهد و به صورت جدی با ترک فعل ها و کم کاری ها برخورد کند.
وی به مسائل مهمی از جمله ورود همه قوا به خودکفایی در خوراک دام اشاره کرد و گفت: این مهم باید با تاکید همه قوا به جهاد کشاورزی و برنامه ریزی برای آن محقق شود.
ناصری در مورد سودهای بالایی که برخی تولیدکنندگان و واردکنندگان برای خود قائل هستند، افزود: متاسفانه اکنون میزان سود اصلا تعریف نشده و هرکس هر چه بتواند کالای خود را به فروش می رساند و در چنین شرایط مشکلات تورم حل نمی شود.
امام جمعه یزد همچنین با اشاره به مسئله آب یزد اظهار داشت: یزد به واقع در این زمینه مشکل دارد و گرچه این موضوع مبتلابه تمام کشور است اما باید برای مسئله آب یزد فکر جدی شود زیرا حیات این استان در خطر است.
وی اظهار امیدواری کرد: با همدلی دولت، مجلس و قوه قضائیه بتوان مشکلات مردم را به بهترین نحو ممکن حل کرد زیرا برخی مشکلات موجود، زیبنده استانها و نظام جمهوری اسلامی نیست.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

دستگاه قضا به تمام مسائل مهم کشور ورود کند/نگاه جدی به آب استان یزد ی، آیت الله ناصری امام جمعه یزد

0 دیدگاه29 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد