آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

ماموریت ویژه رئیس سازمان بازرسی به بازرس کل یزد برای بررسی نحوه هزینه کرد حقوق دولتی معادن در استان/ مسئولان متخلف تحت تعقیب قرار گیرند

زمان انتشار :
جمعه، 11 شهریور 1401-18:49

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

​ یزد - رئیس سازمان بازرسى کل کشور بازرس کل استان یزد را مامور کرد که به صورت ویژه به موضوع حقوق دولتى وصول شده از معادن و هزینه کرد آن در شهرستان‌ها ورود کرده و با یک بازرسى فوق العاده این مسئله را پیگیرى و نتیجه را به مرکز اعلام کند

رسانه جدید
آسیانیور / یزد ؛ دکتر خدائیان در جلسه شوراى ادارى شهرستان بافق ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به اینکه ریاست قوه قضاییه در دوره تحول و تعالى و بر اساس سند تحول قوه قضاییه برنامه هاى جدى را در دستور کار دارد که از جمله این برنامه ها حضور در میان مردم و سفرهاى استانى و استماع اظهارات و بیانات مردم و مشاهده مشکلات و تصمیم گیرى در خود استان است؛ بیان کرد:
در این سفرها حسب دستور رئیس قوه قضاییه مسئولان این قوه به شهرستان ها سفر می کنند و مسائل و مشکلات هر شهرستان جمع بندى و به فراخور اختیاراتى که قوه قضاییه و سازمان هاى تابعه دارند تلاش مى شود نسبت به رفع دغدغه ها اقدام شود.
وى به برخى از مسایل و مشکلات مطرح شده از سوى مسئولان شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: برخى از موضوعات جنبه قضایى دارند و ممکن است مربوط به اطاله دادرسى، شیوه رسیدگى و یا پرونده هاى خاصی مانند پرونده های کثیر الشاکی باشد  که نیاز است این موضوعات در جلسه اى مطرح و جمع بندى شده و به دادگسترى ها ابلاغ که خارج از نوبت رسیدگى و اتخاذ تصمیم کنند.
رئیس سازمان بازرسى کل کشور تصریح کرد: برخى از تصمیمات پیرامون حسن اجراى قانون و جریان امور در دستگاه‌ها است که این مسائل نیز از سوى  سازمان بازرسى، از بخش هاى مختلف کشور پیگیرى خواهد شد.
وى با تاکید بر اینکه در این سفرها مسایل متعددى مورد رسیدگى قرار می گیرد از موضوع حمایت از تولید به عنوان یکى از اولویت هاى مهم دستگاه قصایى یاد کرد و ادامه داد: قوه قضائیه به دنبال این است که با حکم قضایى هیچ شرکت تولیدى تعطیل نشود و چنانچه یک واحد صنعتى نیاز  به حمایت قضایی داشته باشد این موضوع در ستاد اقتصاد مقاومتى مطرح و نسبت به رفع مشکل آن اقدام خواهد شد به گونه اى که در سال گذشته مشکلات یک هزار و ٤٠٠ واحد تولیدى با ورود دستگاه قضایى مرتفع گردید.
دکتر خدائیان با اشاره به اینکه مجموعه قضایى برای حمایت از تولید اشتغالزا و دانش بنیان ورود ویژه اى داشته این ورود را در رونق تولید تاثیرگذار دانست و اظهار کرد؛ طى چند مدت اخیر اقدامات بسیارى از سوى سازمان بازرسى براى حمایت از تولید و شرکت هاى دانش بنیان انجام شده و سازمان به دنبال این است که اقدامات در یک مدت مشخص به نتیجه برسد.
وى در بخش دیگرى از سخنان خود با اشاره به اینکه رشد و توسعه هر استان و شهرستان بستگی به عملکرد مسئولان دارد؛ تاکید کرد: مسئولان در صف اول خدمت رسانى و رشد و توسعه هر استان هستند در این شهرستان نیز مسئولان باید همت کرده و  با پیگیرى ویژه و جهادى تلاش کنند مشکلات برطرف شود.
به گفته رئیس سازمان بازرسى کل کشور مدیرى موفق است که برنامه داشته باشد، دچار روزمرگى نشود و از حداقل امکانات بهترین استفاده را ببرد.
دکتر خدائیان در ادامه به نکات مطرح شده پیرامون بحث حقوق دولتى معادن اشاره کرد و افزود: باید پیگیرى شود تا حقوق دولتى معادن در شهرستان هزینه شود، از این ضرورت دارد با ورود به این مسئله مشخص شود که از طریق برنامه و بودجه این اعتبار اختصاص پیدا کرده و بعد در شهرستان هزینه شده است یا خیر؟
دکتر خدائیان با انتقاد از اینکه در اکثر استانها مسئولان مربوطه به خوبى حقوق دولتى را پیگیرى نمى کنند و یک زنجیره معیوب است که باید پیگیرى شود به بازرسى استان یزد ماموریت ویژه داد که با یک بازرسى فوق العاده حقوق دولتى معادن را بررسى کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد؛ بازرسی کل استان یزد، این موضوع را در تمامی شهرستان بررسی و نتیجه را اعلام کند و اگر چنانچه مدیر و مسئولی در این حوزه کوتاهی کرده تحت پیگرد قرار گیرد. 
وی در ادامه به بررسی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی سازمان بازرسی کل کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ماموریت رییس قوه قضاییه، اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگى آغاز و ماموریتى براى نظارت و رصد اجرای مصوبات انقلاب فرهنگى در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفته و از وزارتخانه ها خواسته شده تکالیف و اقدامات خود را اعلام کنند و در حال حاضر راستی آزمایی آغاز شده است.
در شوراى ادارى تعدادى از مسئولان شهرستان بافق مسائل و مشکلات خود را با رئیس سازمان بازرسى کل کشور مطرح کردند که از جمله آن تخصیص یک درصد از درآمد معادن این شهرستان براى هزینه کرد در بافق بود که در این زمینه مسئولان خواستار توجه ویژه شدند.
پیگیرى راکد ماندن پروژه ساخت بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، حفر غیرمجاز چاه‌ها نیز از جمله مهمترین موضوعاتى بود که در شوراى ادارى شهرستان بافق با دکتر خدائیان مطرح شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

 

ماموریت ویژه رئیس سازمان بازرسی به بازرس کل یزد برای بررسی نحوه هزینه کرد حقوق دولتی معادن در استان/ مسئولان متخلف تحت تعقیب قرار گیرند ،  دکتر خدائیان رئیس سازمان بازرسى کل کشور

0 دیدگاه20 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد