آسیانیوز

نسخه آزمایشی

اقتصادی

علت نامشخص انفجار پالایشگاه آبادان/عدم انتشار اطلاعات درباره تلفات احتمالی

زمان انتشار :
جمعه، 11 شهریور 1401-13:31

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
213

صدای انفجار مهیب در پالایشگاه آبادان بوده، پنجشنبه شب این شهر را تکان داد؛ ولی تا کنون اطلاعاتی درباره تلفات احتمالی آن منتشر نشده است.

علت نامشخص انفجار پالایشگاه آبادانasianews

به گزارش آسیانیوز، صدای انفجار شدید که گفته می‌شود منشاء آن از پالایشگاه آبادان بوده، پنجشنبه شب این شهر را لرزاند. اما علت‌ این حادثه چه بود؟

روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان این طور اعلام کرد که صدای انفجاری که دقایقی پیش در آبادان شنیده شد به دلیل ایجاد بک‌فایر جزئی هنگام روشن کردن کوره واحد گوگردسازی پالایشگاه آبادان افتاده است.

ایرنا نیز به نقل از منابع آگاه نوشت: راه‌اندازی یکی از واحدهای فاز ۳ پالایشگاه نفت به انفجار کوره واقع در آن منجر شد.

طبق اعلام این منابع کوره گوگردسازی در واحد sru فاز ۳ که پس از تعمیر اساسی دوره‌ای قرار بود پنج‌شنبه‌شب وارد مدار شود، در آزمایشات پیش از راه‌اندازی دچار انفجار شد.

بر اساس این گزارش، برگشت فرآیندی در این کوره با ایجاد صدایی مهیب در شهر آبادان همراه بود.

حال طبق اعلام روابط‌عمومی پالایشگاه آبادان این حادثه هیچ‌گونه تلفات جانی و مالی نداشت.

البته این منابع توضیح نداده‌اند که چطور این انفجار مهیب بدون تلفات مالی بود؟! انتظار می‌رود در این زمینه نیز توضیحاتی ارائه شود.

گفتنی است پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های ایران است. در این مجموعه فرآورده‌هایی همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌‌های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) تولید می‌‌شود./

0 دیدگاه59 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد