آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

بخشنامه اجرایی ماده (66) قانون جامع نحوه خدمات رسانی ایثارگران و جانبازان تشریح شد

زمان انتشار :
چهارشنبه، 9 شهریور 1401-19:31

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - نشست مسئولان بنیاد شهید و ایثارگران استان با دکتر دهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد استان و نمایندگان شاهد و ایثارگران واحدهای دانشگاهی با محوریت تبیین بخشنامه اجرایی ماده (66) قانون جامع نحوه خدمات رسانی ایثارگران و جانبازان صبح امروز در واحد یزد انجام شد

رسانه جدید
آسیانیوز / یزد ؛ مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران یزد در این نشست ، با بیان اهمیت دوره دانشجویی در تعیین سرنوشت فرد گفت: دانشجویان در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن با وجود شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی در خانواده ها هستند و باید با هوشیاری و بصیرت کامل این دوره را سپری کنند و نقش اصلی در این دوره حساس را، والدین این عزیزان در کنارآن مسئولان دانشگاه با تعامل و دلسوزی ، نظارت کامل را داشته باشند.
حجت‌الاسلام عباس زارع با تشریح برنامه‌های مختلف دشمن در به انحراف کشیدن جوانان اظهار کرد: رسالت ما در این جایگاه، مشاوره دانشگاه با دانشجویان و خانواده های جامعه هدف، گفتمان با والدین دانشجویان مشکل دارو نحوه برخورد صحیح با این داشجویان را سرلوحه کارمان قرار دهیم .
مدیرکل  بنیاد نیز در این نشست ، بر لزوم تعامل و ارتباط مداوم دانشگاه با دانشجویان و والدین جامعه هدف دانشگاه و متقابلا با ستاد شاهد و ایثارگرواحدهای دانشگاه آزاد یزد را بیش از هر چیز دیگری اهتمام ویژه داشت.
وی اذعان داشت: سیاست بنیاد شهید راه‌اندازی و پویایی دانشجویان به منظور افزایش سطح آگاهی علمی و فرهنگی فرزندان ستاد شاهد و ایثار گر است و امید داریم، بتوانیم با تعامل با خانواده های این قشر که مشکلاتشان بیش از سایر اقشارجامعه است از مراکز مشاوره در دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد زمینه های محتاف و راهکارهای لازم در این راستا، برخی از مسائل و مشکلات دانشجویان را بتوانیم مرتفع سازیم .
وی در پایان خاطرنشان کرد، همیشه دانشگاه آزاد اسلامی در ارائه خدمات مختلف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی و سایر به دانشجویان ستاد شاهد و ایثارگر پیشگام بوده و در این راستا، دانشگاه آزاد یزد نیز پیشگام‌تر و آماده‌تر بوده‌اند و این جای تشکر و قدردانی را از مسئولان دارد.
در ادامه جلسه، دکتردهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد یزد با تبریک گرامی داشت هفته دولت و الگوهای بزرگ دولت، شهیدان رجایی و باهنر، و  تشکر از حضور مسئولان  بنیاد در نشست دانشگاه آزاد یزد خواستار پیگیری جدی در بحث وضعیت مالی، آموزشی و دانشجوئی جامعه هدف شد. 
وی در ادامه با اشاره به شرایط دولت که یکسری از محدودیتها را برای بحث نحوه استفاده از تسهیلات و خدمات شهریه دانشگاهها به دانشجویان شاهد و ایثارگر همه دانشگاهها در قالب دستورالعمل ماده (66) قانون جامع نحوه خدمات رسانی ایثارگران و جانبازان شامل موضوعاتی همچون مشمولان، تشریح دستورالعمل، میزان کمک شهریه جامعه هدف، رشته های تحصیلی مورد نیاز و نحوه پرداخت به ایثارگران، گفت و گو کردند. 
گفتنی است در این نشست مدیر شاهد و ایثارگان دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ارائه گزارش عملکرد یکساله این حوزه در سطح واحدهای دانشگاه آزاد استان پرداخت.
در این نشست علاوه برمسئولان شاهد و ایثارگر واحدهای دانشگاه آزاد استان یزد، مدیران و روسای بخش های مالی ، شهریه و ثبت نام  واحد یزد نیز حضور داشتند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

بخشنامه اجرایی ماده (66) قانون جامع نحوه خدمات رسانی ایثارگران و جانبازان تشریح شد ، حجت‌الاسلام عباس زارع  مدیر کل بنیاد شهید و ایثارگران یزد ، دکتردهقانی اشکذری رئیس دانشگاه آزاد یزد

0 دیدگاه49 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد