آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

افتتاح نخستین موزه بین‌المللی تشریفات کشور در یزد

زمان انتشار :
چهارشنبه، 9 شهریور 1401-16:42

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - اولین موزه بین‌المللی تشریفات کشور و دستگاههای دولتی کشور با حضور «سعید اوحدی» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌ و مسئولان محلی از جمله معاون عمرانی استاندار، شهردار و معاونان، رییس و اعضای شورای شهر یزد در شهرداری یزد افتتاح شد

رسانه جدید

آسیانیوز / یزد ؛ به اظهار «مهدی نعمت‌اللهی» مسئول فرهنگی موزه و اموال منقول تاریخی و فرهنگی شهرداری یزد ؛ موزه مذکور قریب به ۴۰ قطعه المانهای اهدایی شهرهای خواهرخوانده به نمایش درآمده است، از پیش‌بینی‌ برای اضافه شدن المان‌های دیگر با توجه به رایزنی‌هایی که هم اکنون برای انعقاد خواهر خواندگی یزد با شهرهای دیگر مانند کربلا در کشور عراق و ترکمن آباد در ترکمنستان خبر داد .

وی موزه بین‌المللی تشریفات یزد در راستای بهبود شرایط نگهداری و نمایش اشیاء و لوازم اهدایی از سوی شهرهای خواهرخوانده یزد در سطح بین‌المللی راه اندازی شده است.

مسئول فرهنگی موزه و اموال منقول تاریخی و فرهنگی شهرداری یزد تصریح نمود : تلاش برای شاخص شدن روابط دیپلماتیک و مباحث سیاسی، فرهنگی و تاریخی بین خواهرخوانده‌های یزد را از دیگر اهداف راه اندازی این موزه ذکر کرد.

نعمت اللهی افزو د : یزد هم‌اکنون با هفت شهر از کشورهای مختلف خواهرخوانده است که شامل شهرهای لینز در کشور استرالیا، پوتی در گرجستان، خیوه در ازبکستان، یاسبرین در مجارستان، پینگ یائو در چین، براگا در پرتغال و گیومری در ارمنستان هستند.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

افتتاح نخستین موزه بین‌المللی تشریفات کشور در یزد   ، «سعید اوحدی» معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت میراث‌ فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ، «مهدی نعمت‌اللهی» مسئول فرهنگی موزه و اموال منقول تاریخی و فرهنگی شهرداری یزد

0 دیدگاه46 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد