آسیانیوز

نسخه آزمایشی

اقتصادی

جزئیات و زمان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان

زمان انتشار :
چهارشنبه، 9 شهریور 1401-12:31

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
213

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان گفت: افزایش حقوق کارمندان و مزایای آنها بر اساس ماده ۱۲۵ این قانون و مطابق با میزان تورم صورت می گیرد و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان براساس قوانین جزء لاینفک خواسته‌های بازنشستگان است.

جزئیات و زمان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان asianews

به گزارش آسیانیوز، دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان گفت: حقوق کارمندان و مزایای آنها بر اساس ماده ۱۲۵ این قانون و مطابق با میزان تورم باشد.

 دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان گفت: حقوق کارمندان و مزایای آنها بر اساس ماده ۱۲۵ این قانون و مطابق با میزان تورم باشد و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان براساس قوانین جزء لاینفک خواسته‌های بازنشستگان است.

سیدکمال‌الدین سجادی در همایش روز کارمند که از سوی تشکل متبوعش برگزار شد، با بیان اینکه کارمندان خدوم و زحمتکش مطالبات و خواسته‌های متعددی دارند که باید به آنها توجه شود، اظهار کرد: ارتقاء شأن و منزلت کارمند، ممانعت از تجمل گرایی و اسراف در وزارتخانه‌ها و توجه به سلامت اداری و جلوگیری از تخلفات و روابط ناسالم بین ارباب رجوع و کارمندان از مهم‌ترین اولویت‌های این بخش است.

 وی افزود: آقای رئیسی می‌تواند به عنوان یک الگوی مناسب برای سایر مدیران در این زمینه مورد توجه قرار گیرد. قانون مدیریت خدمات کشوری که جامعه اسلامی کارمندان در تدوین آن نقش و همکاری خوبی با دولت وقت داشته باید به درستی اجرا شود به ویژه حقوق کارمندان و مزایای آنها بر اساس ماده ۱۲۵ این قانون و مطابق با میزان تورم باشد.

وی با بیان اینکه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان بر اساس قوانین مدیریت خدمات کشوری جزء لاینفک خواسته‌های بازنشستگان است، ادامه داد: ما خواستار توجه ویژه و عملی دولت و مجلس در این زمینه هستیم تا رفع تفاوت میان حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی و تناقضات صورت گرفته در این زمینه را شاهد باشیم.

 جامعه کارمندی رئیس جمهور

دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان یادآورشد: یکی از تشکل هایی که به صورت رسمی از رئیسی دعوت کرد تا در انتخابات شرکت کنند جامعه اسلامی کارمندان بود و به همین خاطر جامعه کارمندی از این دولت حمایت می‌کند و حمایت خواهد کرد.

به نقل از ایسنا، سجادی یادآور شد: ما در جامعه کارمندی کشور ممکن است انتقادات و پیشنهاداتی داشته باشیم که اینها همه در جهت تقویت دولت است، چون دلسوزانه و منصفانه تلاش می‌کند و می‌دانیم که می‌خواهد برای مردم خالصانه و صادقانه کار کند.

وی تأکید کرد: دولت چرخش مدیران را با انتخاب وزرای متعهد و توانمند انجام داد و در سایر بخش‌ها از جمله در بخش استانداران نیز انتصاباتی صورت گرفت اما این روند تکمیل نشده و برخی از مدیران قبل که کارنامه نه چندان خوبی دارند همچنان در عرصه هستند و از این جهت جامعه کارمندی انتظار دارد مدیران قوی به‌ کار گرفته شوند.

دبیرکل جامعه اسلامی در پایان اظهار کرد: دشمن قصد دارد عملکرد نظام را با تبلیغ ناکارآمدی زیر سوال ببرد، بنابراین نقش کارمندان در نهادها و دستگاه‌ها، اثبات کارآمدی نظام است./

0 دیدگاه91 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد