آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

امضای تفاهم نامه میان خانه مطبوعات، اداره کل فنی و حرفه ای و کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد یزد /تسهیلات ویژه فنی و حرفه ای برای خانواده رسانه یزد

زمان انتشار :
سه‌شنبه، 8 شهریور 1401-20:3

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان، مدیر خانه مطبوعات و رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان در جلسه ای با حضور معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، تفاهم نامه همکاری سه جانبه خانه مطبوعات، اداره کل فنی و حرفه ای و کانون انجمن های صنفی فنی و حرفه ای آزاد استان را امضا کردند

رسانه جدید
آسیانیوز / یزد ؛ در ابتدای این جلسه «مجید حق جو» مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همچنین هفته دولت اظهار داشت: صحبت کردن در جمع رسانه ها کار آسانی نیست؛ اما یار اول ما در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای اصحاب رسانه هستند. اصحاب رسانه همچنین می توانند صدای رسای سازمان آموزش فنی و حرفه ای و ترویج دهنده برنامه ها و رویکرد های اداره آموزش فنی و حرفه ای باشند و باعث شوند آموزش ها، برنامه ها و اهدافمان موثر واقع شود.
وی افزود: همکاران و افراد حاضر در این جلسه نیز به خوبی با امور و فعالیت های آموزش فنی و حرفه ای آشنا هستند؛ در این زمینه به طور ویژه آقای سامعی مدیرخانه مطبوعات استان که خود از نخبگان مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای هستند، با برنامه ها و رویکردهای این سازمان آشنایی دارند. از این رو بنا بر این شد که یک تفاهم نامه همکاری با خانه مطبوعات استان انعقاد کنیم تا اقداماتی که در حوزه آموزش فنی و حرفه ای توسط این اداره در یزد انجام می شود با پوشش رسانه ای فعالان و رسانه های همکار با خانه مطبوعات همراه شود و عموم مردم به طور بهتری از برنامه های این اداره در استان آگاه و مطلع شوند. 
مدیرکل اداره آموزش و فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد: طبق مفاد این تعهد نامه همچنین اعضای خانه مطبوعات و خانواده هایشان جهت استفاده از امکانات و خدماتی همچون مشاوره شغلی و آموزشی و برخی از خدمات آموزشگاه های خصوصی و دولتی فنی حرفه ای در استان از تخفیف هایی برخوردار خواهند شد. دوره هایی که توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود برای اهالی رسانه رایگان است و دوره های آموزشی بخش خصوصی با تخفیف ویژه ارائه می شود. تمام هدف و تلاش بنده و همکارانم متمرکز بر این است که مردم از خدمات و اقدامات این اداره کل در استان یزد رضایت داشته باشند. 
 
نقد، بهترین هدیه رسانه ها به دستگاه های عمومی است
در ادامه این جلسه «علی حکیمیان» معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه خانه مطبوعات در راستای همکاری هر چه بهتر و بیشتر با اداره کل فنی و حرفه ای استان همراهی اداره ارشاد و مدیرکل این اداره را نیز با خود خواهند داشت، بیان کرد: روایتی داریم که در خصوص نقد و انتقاد مطرح شده است و می گوید: کسی که شما را نقد می-کند بهترین هدیه را به شما می دهد؛ رسانه های استان یزد نیز انصافا در همین راستا و به همین شکل عمل می کنند و هدیه دهنده به شما هستند. رسانه ها مشکلات و چالش های شما را خواهند دید و آنرا به شما بازتاب خواهند داد و فرصتی برایتان ایجاد می کنند که مشکل احتمالی را حل و فصل کنید از شما نیز انتظار می رود که نقد پذیر باشید تا مسیر برای رسانه ها و فنی حرفه ای مسیری روشن و دارای برکت باشد.
وی افزود: آموزش در استانمان متاسفانه مشکلاتی داشته و هم اکنون نیز کماکان دارد. این مشکل مقداری در خصوص آموزش های مربوط به رسانه و خبرنگاری نیز صدق می کند و انتظار می رود در راستای حل این مشکل فنی و حرفه ای آموزش هایی برای عموم مردم با به کارگیری اصحاب رسانه برگزار کند. مبحث سواد رسانه ای موضوع مهمی در جهان امروز است و مطلوب است در استان این سواد رسانه ای در مردم یزد افزایش و ارتقا یابد.
 
آموزش، یکی از برنامه های مهم خانه مطبوعات یزد است
مدیر خانه مطبوعات استان یزد نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه خانه مطبوعات یک نهاد غیردولتی تحت نظارت وزارت ارشاد است، اظهار داشت: وظیفه اصلی این نهاد رسیدگی و ساماندهی فعالیت های رسانه ای استان و برگزاری دوره های آموزشی و در کل حمایت از رسانه هاست. 
سامعی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های مهم خانه مطبوعات در خصوص آموزش است، اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در این خصوص انجام شد برگزاری دوره های آموزشی تابستانه در کل استان بود که هم اکنون نیز این دوره ها در حال برگزاری است. 
مدیر خانه مطبوعات توانمند سازی رسانه ها را دیگر برنامه خانه مطبوعات عنوان کرد و گفت: در این راستا نیز اقداماتی با همکاری اداره کل ارشاد در حال پیگیری و انجام است و امیدواریم نتیجه مطلوبی نیز برای رسانه های استان داشته باشد.
سامعی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی ادامه داد: یکی از ارکان مهم ادارات روابط عمومی ها هستند که تعامل آنها با رسانه ها جایگاه آن نهاد و ارگان را افزایش داده و با ارتباط مردم با نهاد را به بهترین نحو افزایش می دهد.
همچنین محمدرضا بیکس، رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد استان نیز در سخنانی ابراز امیدواری کرد تا این تفاهم نامه آغاز فعالیت جدیدی در گسترش فعالیت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در استان باشد و با تعاملی که به وجود خواهد آمد، مردم، رسانه ها و آموزشگاه های فنی و حرفه سود ببرند.
در ادامه این نشست، سید بهادر بهادری، بازرس خانه مطبوعات نیز در سخنانی به اهمیت آموزش در همه سطوح اشاره کرد و افزود: امیدواریم آموزش به عنوان اساس پیشرفت جوامع بشری از نگاه مردم و مسئولان جایگاه والاتری داشته باشد که این نگاه اساس پیشرفت به سوی جامعه ای پویا و به روز است.

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

امضای تفاهم نامه میان خانه مطبوعات، اداره کل فنی و حرفه ای و کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد یزد/تسهیلات ویژه فنی و حرفه ای برای خانواده رسانه یزد ،«مجید حق جو» مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای استان یزد ،سامعی مدیرخانه مطبوعات استان ،«علی حکیمیان» معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمدرضا بیکس، رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد

 

0 دیدگاه191 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد