آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

ایجاد کمپ های ترک اعتیاد به صورت ویژه در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد

زمان انتشار :
یکشنبه، 6 شهریور 1401-16:6

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - معاون استاندار در آئین تودیع و معارفه دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: انتظار داریم ایجاد کمپ های ترک اعتیاد به صورت ویژه در دستور کار دولت سیزدهم و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد

رسانه جدید
آسیانیوز / یزد ؛ آئین تودیع و معارفه دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان صبح امروز با حضور مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در محل این شورا برگزار شد. 
 
مهندس عزیزی در این مراسم با بیان اینکه مواد مخدر در همه آسیب های ده گانه اجتماعی نقش موثر دارد گفت: بر همین اساس باید تمام تلاش خود را برای پیشگیری از ابتلای افراد جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان به این بلای خانمان سوز به کار بندیم. 
 
وی افزود: انتظار داریم ایجاد کمپ های ترک اعتیاد به صورت ویژه در دستور کار دولت سیزدهم  و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد و بر همین اساس در کنار ایجاد کمپ های ماده 15 که به صورت اختیاری است به دنبال ایجاد کمپ ماده 16 هستیم که البته مجوزهای لازم اخذ و کار راه اندازی آن به عهده شوراست که باید به صورت جدی ورود نماید. 
 
معاون استاندار برخورد با معتادین متجاهر و پاک کردن چهره شهر از این افراد اظهار داشت: جمع آوری این افراد و پاک کردن چهره شهر یکی از مطالبات جدی مردم بوده و با توجه به اینکه تعداد این افراد کمتر از 1000 نفر است می توان با برنامه ریزی دقیق این افراد را جمع آوری کرد. 
 
وی رسیدگی به پرونده های قدیمی، ساماندهی پارکینگ شورای مواد مخدر و تعیین تکلیف وسایل نقلیه موتوری را از مهمترین ماموریت های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برشمرد و اظهار داشت:  بالغ بر 1500 وسیله نقلیه و موتورسیکلت در این پارکینگ  وجود دارد که باید تععبن تکلیف شود اگر مربوط به بیت المال است واگذار و اگر مربوط به قاچاقچیان است مسترد شود چراکه این موضوع مصداق حق الناس است وهمه ما باید در خصوص حق الناس پاسخگو باشیم. 
 
لزوم پیگیری تامین تجهیزات و امکانات شورا، پرهیز از مدل های کلیشه ای و بهره مندی از خلاقیت در ارائه آموزش ها، ورود جدی به حوزه درمان، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و برگزاری جلسات بر اساس تقویم سالیانه از دیگر مواردی بود که توسط مهندس عزیزی مطرح شد. 
گفتنی است در این مراسم از زحمات مینا فرهی فرد در مدت تصدی سرپرستی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تجلیل و محمد حسین امامی میبدی به عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.

سید محمد جواد عرفانفر

 

ایجاد کمپ های ترک اعتیاد به صورت ویژه در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد ،  مهندس علی اکبر عزیزی معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار یزد

0 دیدگاه36 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد

مهمترین اخبارتبلیغات - ۱