آسیانیوز

نسخه آزمایشی

اقتصادی

ریزش بیت کوین شدت گرفت/نگرانی بازار

زمان انتشار :
یکشنبه، 6 شهریور 1401-11:34

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
213

بیت‌کوین، بزرگترین کوین بازار رمزارز، آخرین بار در روز شنبه با افت ۱٫۵ درصدی به ۱۹۹۴۶ دلار رسید. این عدد ۲۹۸ دلار کمتر از مقدار کندل نزولی قبلی آن است.

ریزش بیت کوین شدت گرفت/نگرانی بازار asianews
به گزارش آسیانیوز، بیت‌کوین روز شنبه به زیر ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کرد و به افت خود ادامه داد. سقوط بیت‌کوین پس از یک روز پر فشار از سمت خرس‌های بازار در روز جمعه اتفاق افتاد. این شرایط با افت بیش از ۳ درصدی وال‌استریت به پایان رسید. با ادامه روند نزولی، بازار رمزارز در وضعیت بحرانی قرار خواهد گرفت.

بیت‌کوین، بزرگترین کوین بازار رمزارز، آخرین بار در روز شنبه با افت ۱٫۵ درصدی به ۱۹۹۴۶ دلار رسید. این عدد ۲۹۸ دلار کمتر از مقدار کندل نزولی قبلی آن است. این شرایط بیت‌کوین را نسبت به بالاترین رقم سال خود یعنی، ۴۸۲۳۴ دلار که در ۲۸ مارس به ثبت رسید، ۵۸٫۷ درصد کاهش داده است.

اتریوم به عنوان دومین ارز مهم بازار رمزارز نیز، با ۲٫۷۶ درصد کاهش به ۱۴۶۷٫۲ دلار رسید و ۴۱٫۶۰ دلار از بسته شدن کندل قبلی خود پایین‌تر آمد.

 ریزش پیش‌روی کریپتوکارنسی
ضعف در دارایی های پر ریسک پس از آن رخ داد که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نسبت به انتظارات افراد به پایان سریع کاهش نرخ بهره هشدار داد. اقدامات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره باعث می‌شود تا برخی از سرمایه‌گذاران آینده مشکلی را پیش‌روی بازار سهام پیش‌بینی کنند.

تجارت نیوز نوشت ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA است. این تحلیلگر روز شنبه گفت: «بیت‌کوین به زیر ۲۰۰۰۰ رسید زیرا سرمایه‌گذاران انتظار دارند آخر هفته پر از بدبینی جکسون هول باعث کاهش احساسات صعودی درباره بازار شود.»

وی افزود: «بانک‌های مرکزی اروپا و آسیا احتمالاً بسیار بدبین‌تر از پاول رئیس فدرال رزرو خواهند بود. این وضعیت باعث می‌شود، بسیاری از معامله‌گران برای گشایش ضعیف بازار در یکشنبه شب، آماده باشند.»

نشانه‌های منفی در بازار رمزارز و سهام
گفتنی است بیت‌کوین آخرین بار در اواسط جولای زیر ۲۰۰۰۰ دلار بود. به عقیده تحلیلگران، با سقوط بیت‌کوین، نشانه‌های منفی در بازار سهام مشاهده می‌شود.

در حال حاضر، افت بیت‌کوین چندان هم تعجب‌آور نیست. نرخ بهره در چند هفته گذشته افزایش داشته است زیرا بازارها همچنان نگران هستند. این نگرانی به علت تصمیم فدرال رزرو به افزایش نرخ‌ها برای مبارزه با تورم بالا است. دارایی‌های ریسکی مانند سهام و ارزهای دیجیتال در تابستان افزایش داشتند، دقیقاً به این دلیل که وال استریت امیدوار بود، فدرال رزرو با کاهش تورم، افزایش نرخ‌ها را کاهش دهد. گفتنی است وقتی دارایی‌های بدون ریسک مانند اوراق قرضه دولتی نرخ بازدهی بالاتری ارائه می‌دهند، خرید دارایی‌های پرریسک‌تر مانند بیت‌کوین، جذابیت کمتری پیدا می‌کنند.

بیت‌کوین، بر خلاف بازار سهام، نزدیک به منطقه خطر است. این رمزارز دقیقاً کمی بالاتر از پشتیبانی کلیدی خود در حدود ۱۹۰۰۰ دلار قرار دارد. جایی که خریداران قبلاً برای پرتاب قیمت به سطوح بالاتر وارد عمل شدند. حرکت به زیر این قیمت می‌تواند راه را برای ریزش‌های بیشتر همگام با غیبت خریداران در این سطوح باز کند.

John Kolovos ، استراتژیست فنی ارشد در گروه مشاوران ریسک ماکرو نوشت: بیت‌کوین به طور خطرناکی به از سرگیری روند نزولی بلندمدت خود نزدیک می‌شود./
0 دیدگاه65 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد