آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

مدیریت بحران شهرداری ظرف مدت یک ماه لیست کامل ساختمان های خسارت دیده را اعلام نماید

زمان انتشار :
یکشنبه، 6 شهریور 1401-0:21

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر در جلسه این کمیسیون گفت: برای ساختمان های مسکونی که به دلیل سیل اردیبهشت و مرداد ماه تخریب و نیاز به تجدید بازسازی دارد، همچنین ساختمان هایی که به دلیل نا ایمن بودن به تخریب اضطراری احتیاج دارند، پروانه رایگان اختصاص می یابد

رسانه جدید
آسیانیوز / یزد؛ اعتباری ادامه داد: در راستای حمایت از خانواده های آسیب دیده از سیل و کمک به نیروها و نهاد های مختلف در بازسازی ساختمان ها، پروانه برای بازسازی و نوسازی این ساختمان ها تا زیربنای ۳۰۰ متر مربع یا معادل تراکم بنای قبلی، به صورت رایگان صادر می شود.
 
 رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد افزود: مدیریت بحران شهرداری ظرف مدت یک ماه لیست کامل ساختمان های خسارت دیده را اعلام نماید. شهروندان نیز تا دو سال مهلت دارند نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند.
 
وی با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی شهرداری برای آگاهی مردم از این اقدام گفت: روابط عمومی شهرداری موظف است به طور جامع و کامل در خصوص اعلام پروانه رایگان برای ساختمان های آسیب دیده از سیل و أخذ آن تا مدت دوسال، به شهروندان اطلاع رسانی کند. 
 
اعتباری درخصوص ساختمان های تجاری آسیب دیده از سیل اخیر نیز گفت: صدور پروانه رایگان برای ساختمان های تجاری و سایر کاربری ها در نظر گرفته شده است. همچنین برای ساختمان های تجاری که به دلیل تکمیل نبودن مدارک ساختمان یا اختلاف نظر، با مشکل روبرو هستند، در جلسه ای با حضور معاونت معماری و شهرسازی، مدیر منطقه و دبیر مدیریت بحران شهرسازی تصمیم گیری خواهد شد.
 
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان آسیب دیده از سیل توجه داشته باشند هرگونه تخلف از مفاد پروانه رایگان ساختمانی، موجب لغو معافیت پروانه می شود.

سید محمد جواد عرفانفر

 

مدیریت بحران شهرداری ظرف مدت یک ماه لیست کامل ساختمان های خسارت دیده را اعلام نماید ،  اعتباری  رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر

0 دیدگاه41 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد

مهمترین اخبار

تبلیغات - ۱