آسیانیوز

نسخه آزمایشی

یزد

اختصاص ۱۳۴ میلیارد تومان مصوبات طرح‌های سفرهای ریاست‌جمهوری/ ۲۶ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان / تکمیل جاده یزد - خضرآباد

زمان انتشار :
جمعه، 4 شهریور 1401-9:56

منبع خبر :
آسیانیوز

کد گزارشگر :
306

یزد - فرماندار شهرستان اشکذر با تشریح طرح های مورد بهره برداری هفته دولت در این شهرستان، در مورد تکمیل و افتتاح چندین طرح بزرگ نیمه تمام این شهرستان در سال جاری وعده داد

رسانه جدید

آسیانیوز / یزد ؛ روح الله ردائی در نشست خبری بمناسیت هفته دولت که در محل سالن شهید  منتظر قائم استانداری یزد برگزار شد از طرح‌های قابل افتتاح در این هفته به طرح‌های گازرسانی، برق‌رسانی، شهرداری، منابع طبیعی، آبفا، بنیاد مسکن و دهیاری‌ها و دیگر بخشها اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین طرح‌های هفته دولت در شهرستان می‌توان به ساخت دهانه دوم پل چرخاب، آسفالت معابر شهر مجومرد به وسعت ۱۱۰ هزار مترمربع، روشنایی معابر که برخی گاهاً بعد از چهار سال وقفه تکمیل و امده افتتاح است، اشاره کرد.

وی تعداد طرح‌های آماده بهره‌برداری هفته دولت در این شهرستان را ۲۶ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این طرح‌ها طبق برنامه از روز شنبه آینده با حضور معاون استاندار مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

ردائی با اشاره به بهره برداری اولین نیروگاه تولید انرژی های تجدیدپذیر در این شهرستان، از سرمایه گذاری سه شرکت برای تولید ۱۳۰ مگاوات انرپی خورشیدی در شهرستان خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به تخصیص زمین و اجرای این طرح ها تا پایان سال بهره برداری از این نیروگاه‌ها را در اشکذر به عنوان شهرستان پیشتاز در استان شاهد باشیم.

وی به آغاز نهضت مدرسه‌سازی در این شهرستان نیز اشاره و عنوان کرد: سال گذشته کلنگ هشت مدرسه در شهرستان به زمین زده‌ شده که امسال شاهد بهره‌برداری یکی از آن‌ها به‌ صورت کاملاً خیری هستیم.

وی از طرح‌های در حال پیگیری این حوزه به بیمارستان حضرت زینب(سلام الله علیها) در شهرستان اشاره و تصریح کرد: این طرح با اعتبارات خیری ۹۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم ۱۰ درصد باقیمانده از محل مصوبات سفر تکمیل و در دهه فجر امسال شاهد بهره‌برداری آن باشیم.

این مسئول یکی دیگر از طرح‌های مورد نظر در شهرستان را پیگیری زیرگذر روستای شرف‌آباد و ایجاد دیوار ساحلی برای روستاهای سیل‌زده بخش خضر آباد برشمرد و افزود: تکمیل جاده یزد - خضرآباد یک مطالبه ۱۲ ساله است که امیدواریم با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی منظور شده برای آن، نوید بهره  برداری آن در دهه فجر امسال را به مردم بدهیم.

ردائی طرح آب‌رسانی به روستاهای شهرستان را از طرح های بزرگ در این حوزه برشمرد که ۲۵ روستا را از نعمت آب شرب و سالم بهره مند خواهد کرد و هم اکنون بخشی از آن بهره‌برداری و تعدادی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از دیگر طرح‌های مورد پیگیری توسط شهرستان را پایانه صادراتی محصولات کشاورزی اشکذر با همکاری بخش خصوصی خواند و گفت: کمیته‌های مربوط به طرح سامان خانواده در شهرستان تشکیل‌ شده و اقداماتی در دست انجام است.

وی ایجاد فضای مستقیم و بی‌واسطه با مردم در قالب برنامه ویژه هفته دولت تحت عنوان صندلی جهادی که از روز گذشته در محل فرمانداری برگزار شده را نیز یادآور شد و گفت: براساس این طرح هر روز عصر برگزاری دیدارهای مردمی با چند نفر از مدیران ادارات را در فرمانداری تا پایان هفته دولت دنبال می کنیم.

فرماندار اشکذر از پیگیری احیای واحدهای تولیدی راکد در شهرستان خبر داد و افزود: در این رابطه سه واحد بزرگ تولیدی در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومانی در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از یکی از این واحدها باشیم.

وی ضمن ابراز امیدواری در مورد تکمیل ۵۰ درصد باقی‌مانده ساختمان پست شهرستان اشکذر به همت استانداری یزد برای افتتاح در دهه فجر،گفت: مجموعه ورزشی شهرستان از طرح‌هایی است که به‌ صورت ملی دنبال می‌شود و امیدواریم که با توجه به تامین زمین آن، شاهد تخصیص اعتبار و کلنگ‌زنی آن در سال جاری باشیم.

گفتنی اینکه در پایان به سؤالات خبرنگاران پاسخ داده شد .

سید محمد جواد عرفانفر

 

 

 اختصاص ۱۳۴ میلیارد تومان مصوبات طرح‌های سفرهای ریاست‌جمهوری/  ۲۶ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان / تکمیل جاده یزد - خضرآباد ، روح الله ردائی فرماندار اشکذر

0 دیدگاه31 بازدید
دیدگاه ها
هیچ نظری یافت نشد

مهمترین اخبار

تبلیغات - ۱